Nasze piwa zobacz opisy naszych wyśmienitych piw

„Klucze do pustyni” American IPA

Piwo Klucze do pustyni – Klucze są jedną z dwóch miejscowości bezpośrednio sąsiadujących z Pustynią Błędowską. Wokół tej miejscowości zlokalizowanych jest wiele urokliwych i ważnych dla historii regionu miejsc. Dlatego warto przesiąść się z auta na rower i odszukać Czubatkę, Zielony, Skałki, Bród na Przemszy.

Slody: pale ale, pilzneński, wiedeński, karmel light
Chmiele: Magnum, Citra, Simcoe
Dodatki: skórka słodkiej pomarańczy
drozdze: Safale 05
IBU wysoki
blg 16.0
alk 6%
temperatura podawania 12-14 stopni

„Przylaszczka” Australian Rye Ale

aromatyczne, jasne, lekkie o zbalansowanej goryczce. Jedwabiste i gęste dzięki wykorzystaniu słodu żytniego. Single Hop – uważone z wykorzystaniem tylko jednego gatunku australijskiego chmielu – Vic Secret.

Piwo powstało dzięki ogromnej piwowarskiej wiedzy blogerki Doroty Chrapek. Jej urok i wdzięk porównywalny jest tylko z małymi niebieskimi kwiatuszkami o nazwie przylaszczka. Każdego roku pojawiają się w okolicach Pustyni Błędowskiej pięknie otulając niebieskim kolorem pobliskie wzgórza.

Slody: pale, żytni
Chmiele: Vic Secret
drożdze Safale 05,
IBU niskie
BLG 13,5
temperatura podawania 10-13 stopni

Czerwone Niebo – American Red Ale

Czerwone niebo – to nasza wersja czerwonego Ale z dodatkiem skórki pomarańczy i amerykańskich chmieli. W aromacie mocno i wyraźnie wyczuwalna pomarańcza a w drugiej kolejności amerykańskie chmiele wnoszące aromat cytrusowe i korzenne. W smaku dominuje słód mdelanoidowy oraz carared i cararoma wnoszące wyraźną lecz nie dominującą nutą słodów palonych. Często jest to smak porównywalny z przypaloną skórką od chleba.

 

Ogólne wrażenie z piwa jest bardzo przyjemne. Pomimo, że Czerwone Niebo jest piwem nieco cięższym ciągle pozostaje bardzo pijalne.

 

Recepturę Czerwonego Nieba oparliśmy na uwarzonym baaardzo dawno temu jeszcze w domowych warunkach Irish Red Ale ale wzbogaciliśmy ją o amerykańskie chmiele i skórkę pomarańczy. Dzięki temu piwo nabrało nowofalowego i bardziej złożonego charakteru.

 

Słody:
pilzneński
pale ale
monachijski
carared
cararoma
melanoidowy

 

Chmiele
Simcoe, Citra
First Gold,
Magnat

 

Dodatki: skórka
słodkiej pomarańczy

 

drożdże Safale-05

 

IBU 40
BLG 12.0
Alko 5,2%
temperatura podawania: 9-14 stopni


poczatek logo

„Początek” – English ALE

English Desert ALE – to nasza pustynna wersja klasycznego angielskiego stylu English ALE. Chmielona na zimno chmielami Minstrel i First Gold. Minstrel nadał delikatne nuty aromatyczne pomarańczy, owocowe i kwiatowe, natomiast First Gold dodał tło ziołowo -korzenne. Efektem jest bardzo delikatne piwo, lekkie i przyjemne z bogatymi delikatnymi nutami aromatycznymi. Goryczka na umiarkowanym poziomie pozwala cieszyć się piwem w klasycznym angielskim stylu.

Mniej doświadczeni piwosze docenią w nim delikatność i klasyczne doznania, które pozwalają skoncentrować się na czerpaniu przyjemności z czasu spędzonego na degustacji.

Natomiast koneserzy piwa mogą skoncentrować się na analizie aromatów pochodzących z chmielenia na zimno. Odmiana Minstrel została wyhodowana, by konkurować z amerykańskimi odmianami chmielu. Daje równie ciekawe i złożone efekty, jednak nie przysłania innych aromatów i pozwala na cieszenie się złożonością i bogactwem piwa czyniąc je bardzo pijalnym.
Poza główną nuta aromatyczną, wyczuwalnych jest szereg aromatów pochodzących z chmielu First Gold oraz aromaty słodowe.

 

Wykorzystane słody:
klepiskowy – słód produkowany ręcznie tradycyjną metodą na klepisku
wiedeński
pilzneński
karmelowy jasny

 

Chmiele:
Iunga
Sybilla
Minstrel – na zimno
First Gold – na zimno

 

Drożdże Safale – 05

 

BLG 12
IBU 30
Alkohol 5,3%

Temperatura podawania – 12-14 stopni

Piwo jest niefiltrowane i niepasteryzowane.